شرکت کوشا دانه، شما را به خرید بهترین محصولات پسته دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید کلخنگ خام با قیمت مناسب

بنه از انواع تنقلات خوشمزه می باشد. که از زمان های گذشته مورد پسند مردم قرار گرفته  است.  بیشتر نواحی روستایی و عشایر نشین به این محصول آشنایی کامل دارند و به خواص آن آگاهی دارند. بنه از خانواده پسته می باشد. که طعم آن شبیه پسته ولی ظاهر آن با پسته فرق دارد. به همین خاطر به آن پسته کوهی نیز می گویند. پسته کوهی خود انواع مختلفی دارد که یکی از این نوع پسته کوهی، کلخنگ می باشد. کلخنگ از خانواده بنه است. دارای خواص پسته و بنه می باشد. حتی کلخنگ خام نیز کاربرد های مختلفی دارد.

خرید کلخنگ خام با قیمت مناسب

دانستنی هایی درباره کلخنگ خام

دانستنی هایی درباره کلخنگ خامپسته در بین مردم به دو گروه تقسیم می شود. یک نوع آن توسط انسان کاشت می شود. برای رشد و محصول دادن نیاز به مراقبت و نگهداری خاص می باشد. حتما باید از کود و آبیاری دایم استفاده شود. ولی نوع دیگر پسته، که به آن پسته کوهی یا بنه هم می گویند. درختی است که در نواحی کوهستان و مرتفع رشد می کند.

نیاز به هیچ نوع نگهداری و آبیاری ندارد. فقط با آب باران تغذیه می کند. درختی بسار مقاوم می باشد. این نوع درخت در فصل بهار سبز می شود. ودر فصل پاییز میوه آن قابل چیدن می باشد. خود بنه انواع مختلفی دارد. یک نوع آن بنه کلخنگ هست . که از هر لحاظ شبیه بنه می باشد، حتی ظاهر رنگ پوسته و مغز هسته آن مثل بنه است. این نمونه بنه تنها فرقی که دارد هسته کلخنگ بسیار نرم و ترد هست. موقع خوردن به دندان صدمه وارد نمی کند. به طوری که قابل جویدن می باشد.

در صورتی که بنه هسته ای سفت دارد، ممکن است به دندان صدمه وارد کند. البته در فصل بهار در اواخر اردیبهشت  کلخنگ خام را روستاییان و مردم نواحی کوهستان برای مصارف مختلفی می چینند. یکی از مصارف کلخنگ خام برای درمان برخی از بیماری ها می باشد. یک نمونه دیگر از مصرف کلخنگ خام استفاده از صمغ این نوع درخت است. که یک نوع شیره سفید رنگ از این درخت به دست می آید که هر ساله در آمد قابل توجهی برای مردم روستایی دارد، که به آن سقز هم می گویند.

از دیگر مصارف کلخنگ خام برای تهیه یک نوع ترشی از آن استفاده می شود. که به ترشی بنچه معروف می باشد . این نوع ترشی از دیر باز در بین مردم رواج بسیاری داشته است. نمونه دیگر مصرف بنه کلخنگ خام، آن را می چینند و در دوغ و ماست می ریزنند، و بعد از چند روز آن را می خورند. این نوع خوراکی در بین  مردم عشایر و روستایی بسیار رواج دارد. حتی آن را فریز می کنند و درفصل تابستان که بسیار گرم است از این نوع کلخنگ در ماست و دوغ استفاده می شود. که بسیار خنک می باشد و سر شار از خواص گوناگونی می باشد.

درباره کلخنگ باید بدانیم چون درخت این نوع بنه در مناطق مرتفع کوهستانی رشد می کنند، دسترسی به این نوع بنه دشوار است . پس بنابراین از لحاظ قیمت و ارزش بیشتر از بقیه انواع بنه می باشد.

دسته بندی انواع کلخنگ مرغوب

دسته بندی انواع کلخنگ مرغوبیکی از انواع بنه، بنه کلخنگ می باشد که این نوع بنه بسیار در بین مردم محبوبیت دارد، به خصوص در بین مردم کوهستان و روستاییان عزیز علاقه خاصی به این نوع محصول دارند. از آنجا که مردم شهر نشین نیز با خواص کلخنگ آشنا شده اند. روز به روز تقاضا برای این نوع بنه بیشتر می شود. حتی هر ساله صادرات قابل توجهی از این محصول به کشور های دیگر انجام می گیرد.

به همین خاطر تولید کنندگان این نوع محصول اقدام به دسته بندی این نوع کلخنگ کرده اند. انواع کلخنگ مرغوب را به دین صورت دسته بندی کرده اند. از لحاظ ظاهر و شکل این نوع بنه، هر چه درشت تر باشد، مشتری پسندتر است. از لحاظ رنگ این نوع بنه هر چه سبزتر باشد کیفیت آن بیشتر است. دسته بندی دیگر این نوع محصول با توجه به منطقه ای که این محصول را برداشت می کنند، هر استانی که این نوع بنه در آن تولید می شود، کیفیت آن با هم فرق می کند.

نازلترین قیمت کلخنگ خام

نازلترین قیمت کلخنگ خام اگر به دنبال یک فروشگاه و یا مکان مناسبی برای خرید کلخنگ خام هستید، اما مکان مناسبی  برای انجام این کار سراغ ندارید. باید بدانید این قسمت از مطلب برای شما تهیه شده است. در حال حاضر فروشگاه ها و مرکز بسیار زیادی موجود می باشد که انواع کلخنگ خام را با بهترین کیفیت به شما عرضه می کند.

بهترین مرکز برای انجام خرید این نوع محصول، فروشگاه های اینترنتی و آنلاین می باشد. فروشگاه های اینترنتی و آنلاین انتخاب افراد زیادی برای خرید انواع کلخنگ خام می باشد. این فروشگاه ها به خاطر این که می توانید نظر کاربران مختلف را  در مورد محصول بدانید، مکان مناسبی برای خرید می باشد.

امین خلیلی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شرکت کوشا دانه، شما را به خرید بهترین محصولات پسته دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید