شرکت کوشا دانه، شما را به خرید بهترین محصولات پسته دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سایت فروش کلخنگ گرمی ارزان قیمت

کلخونگ یا پسته کوهی یکی از داروهای گیاهی به شمار می رود که هنوز آن طور که باید و شاید شناخته نشده است .

کلخنگ یا به عبارت دیگر پسته کوهی به صورت کیلویی و گرمی به فروش می رسد، اگر شما قصد خرید کلخنگ گرمی را دارید و می خواهید آن را با قیمت ارزان بخرید .به شما اعلام می کنیم که هم اکنون وارد یک سایت فروش کلخنگ به صورت گرمی شده اید و اکنون این امکان برای شما فراهم شده تا با تماس با ما بتوانید محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید .

سایت فروش کلخنگ گرمی ارزان قیمت

همه چیز درباره کلخنگ

همه چیز درباره کلخنگکلخنگ نام های گوناگونی دارد از جمله :  پسته کوهی،  بنه، قزوان و در متن های کتب طب سنتی به آن حبه الخضرا میگویند، در این متون از آن به عنوان میوه ای کوچک و گرد که به اندازه دانه های گندم یا کمی بیشتر است و دارای رنگی سبز می‌باشد یاد شده است .

درخت کلخنگ ارتفاعی به اندازه حدودا ۱۲ متر دارد که در مناطق کوهستانی و بین شیار سنگ ها  رشد می کند، محل رویش این گیاه بیشتر در نقاط نیمه خشک و کوهستانی کشور می باشد مانند :سیستان بلوچستان، خراسان، کرمان، یزد، اصفهان، فارس، لرستان  کردستان که به صورت بومی رشد میکند .

میوه درخت کلخنگ گرد می باشد و پوستی سبز رنگ و روغنی دارد .

از این درخت صمغی سبز رنگ ترشح می شود به نام سقز که خاصیت درمانی و دارویی بسیار زیادی دارد و همچنین از آن در صنایع مختلف از جمله صنایع دارویی استفاده می کنند .

مزه میوه کلخنگ مانند پسته معمولی که در آجیل ها استفاده می شود، می باشد ولی کمی ترشی به همراه دارد .

کلخنگ دارای پوستی بسیار سفت و محکم می باشد که دست یافتن به مغز درون آن را کمی مشکل می کند این در حالی است که مغز درون آن بسیار مغذی و خوشمزه می باشد .

بررسی خاصیت های کلخنگ گرمی

بررسی خاصیت های کلخنگ گرمی کلخنگ خاصیت های دارویی و صنعتی زیادی دارد که در اینجا به بیان بعضی از آن ها می پردازیم .

کلخنگ دارای خاصیت درمانی بسیار زیادی است و در طب سنتی و گیاهان دارویی جایگاه بسیار ویژه ای دارد :

  • میوه کلخنگ دارای ویتامین A و اقسام B,Dمی باشد و به همین دلیل برای تقویت اعصاب، تقویت حافظه، رفع ترک های پوستی لب، درمان سینه درد، روشن شدن پوست، پاک کردن سینه و ریه از اخلاط، درمان کم خونی، نرمی استخوان و جلوگیری از شبکوری و پوکی استخوان خاصیت دارد.
  • از روغن کلخنگ جهت درمان بیماری یرقان استفاده می شود و همچنین به کسی که سنگ ریزه های ریزی در کلیه دارد توصیه می شود مقدار کمی از این روغن را روزانه بخورد و پهلوی خود را بااین روغن ماساژ دهد .
  • از ضماد تولید شده از بنه برای جلوگیری از گزش پشه و همچنین رویش مجدد موی سوخته و درمان بیماری لقوه و فلج از آن استفاده می کنند .

افراد محلی در لرستان با دانستن این خواص کلخنگ پودر این میوه را در دوغ و ماست های خود استفاده میکنند و از آن غذاهایی تهیه میکنند که سرشار از انرژی و چربی می باشد و برای تقویت بنیه بدن بسیار مفید است .

از کلخنگ در صنعت پلاستیک سازی استفاده های زیادی می شود و همچنین از آن در تهیه عطر و الکل استفاده می شود .

آخرین قیمت کلخنگ گرمی

آخرین قیمت کلخنگ گرمیقیمت کلخنگ گرمی را معیار متفاوتی تعیین می کند از جمله :

میزان تقاضای بازار، هزینه های فراوری و مهمترین معیار آن میزان بارش سالیانه می باشد .

چرا که هر چه بارش باران افزایش پیدا کند میزان بنه های تولید شده نیز افزایش پیدا می کند و در نتیجه میزان تولید با میزان تقاضای بازار متناسب می شود در نهایت قیمت کلخنگ گرمی کاهش پیدا خواهد کرد .

اما اگر بارش باران کاهش پیدا کند این امر به صورت وارونه اتفاق خواهد افتاد یعنی قیمت کلخونگ افزایش پیدا می کند و همچنین کیفیت کلخنگ ها نیز به علت کمبود آب و باران کاهش پیدا می کنند .

اگر میخواهید از آخرین قیمت کلخنگ اطلاع پیدا کنید و اقدام به خرید این محصول منحصر به فرد بکنید .

کافی است باما تماس گرفته تا شما را از آخرین قیمت و به روز ترین قیمت کلخنگ گرمی مطلع سازیم و ثبت سفارش شمارا انجام دهیم .

امین خلیلی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شرکت کوشا دانه، شما را به خرید بهترین محصولات پسته دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید