شرکت کوشا دانه، شما را به خرید بهترین محصولات پسته دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مراکز عرضه کلخنگ مرغوب خوزستان

کلخنگ، گیاهی از سرده پسته، میوه ای گرد و ریز، به اندازه دانه های گندم، است که پوستی سبز و روغنی و مزه ای نسبتا ترش دارد. درخت کلخنگ؛ برگ های ریز با رنگ سبز مایل به آبی و تنه خاکستری ناصاف دارد. ارتفاع این درخت تا ۱۲ متر هم بوده است. درخت کلخنگ دو پایه بوده و هر جنس بر روی یک پایه قرار دارد. این درخت در اغلب نقاط کوهستانی نیمه خشک ایران، همچون استان های بلوچستان، خراسان، کردستان، اصفهان، فارس و خوزستان رشد می کند. این گونه، از پوشش گیاهی مناطق فوق بوده و در جلوگیری از فرسایش خاک نقش موثری دارد. استان خوزستان، یکی از مناطق مناسب برای رشد و پرورش این میوه وحشی خودرو می باشد. کلخنگ مرغوب خوزستان، در اوایل فصل پاییز، توسط بومیان منطقه برداشت و به دست دوستداران این میوه خوشمزه می رسد.

مراکز عرضه کلخنگ مرغوب خوزستان

آشنایی با خواص معجزه آسای کلخنگ

آشنایی با خواص معجزه آسای کلخنگکلخنگ از دیرباز در طب سنتی ایران جایگاه ویژه ای داشته و ارزشمند بوده است. کلخنگ طبع گرم و خشک داشته و به عنوان تقویت کننده استخوان ها و مفاصل به کار رفته و تسکین دهنده دردهای عضلانی است. ضماد تهیه شده از آن برای التیام و درمان زخم های سخت استفاده می شود. این میوه کوچک منیع سرشاری از ویتامین های B ، A و D است. برای اعصاب مفید بوده و رفع کننده سردرد و کم خونی است. صمغ درخت کلخنگ برای ناراحتی هایی کبد، معده و کلیه مفید است. همچنین برای روشن نمودن پوست و افزایش رشد مو هم توصیه شده است.

مصارف گوناگون کلخنگ

مصارف گوناگون کلخنگ گیاه کلخنگ یک گونه ارزشمند زیست محیطی است که تلاش برای حفظ و بقای آن یک وظیفه ملی است. در درجه اول، میوه کلخنگ به عنوان یک ماده غذایی بومیان و عشایر منطقه بوده و به مصرف آنها می رسد. در خصوص خاصیت دارویی آن، می توان اینگونه گفت که؛ حدود ۲۵۰۰ سال پیش، در طب سنتی یونان و منطقه مدیترانه، گیاه کلخنگ برای رفع  مشکلات گوارشی استفاده می شده است. امروز در طب نوین، میوه و صمغ این درخت، کاربردهای زیادی دارد. خاصیت ضد میکروبی صمغ کلخنگ، می تواند به عنوان جانشینی برای آنتی بیوتیک ها باشد. همچنین در تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی از جمله نرم کننده، خوشبو کننده و ضدعفونی کننده و نیز در ساخت حشره کش ها استفاده می شود. صمغ کلخنگ در صنعت پلاستیک سازی، صنعت چاپ و کارخانه تولید واکس، به عنوان ماده اولیه مصرف می شود. متاسفانه در کشور ما به دلیل فقدان صنایع تبدیلی کافی و موثر، این میوه با ارزش، به صورت خام و بدون انجام هیچ فرایندی و با قیمت ناچیزی از کشور خارج می شود و ماده اولیه صنایع کشورهای خریدار می شود. 

فروشنده معتبر کلخنگ مرغوب خوزستان

فروشنده معتبر کلخنگ مرغوب خوزستانبومیان و عشایر منطقه خوزستان، پس از برداشت کلخنگ و رفع نیاز غذایی خود، مابقی محصول را روانه بازار فروش می کنند. کلخنگ، میوه ای طبیعی و ارگانیک است که خوشایند ذائقه بسیاری از افراد بوده و خریداران خاص خود را دارد. خرید و فروش جزیی و عمده کلخنگ در بازارهای بزرگ و کوچک استان خوزستان و استان های همجوار آن انجام  می شود و در دسترس خریداران قرار می گیرد. عرضه کلخنگ بطور مجازی در فروشگاه های مجازی و سایت های معتبر نیز انجام می شود. برای خرید اینترنتی این محصول، می توان به سایت های مربوط مراجعه و لیست  قیمت به روز را، در فروشگاه های مختلف، دریافت نمود.

یکی دیگر از مشتریان ثابت و دائمی کلخنگ ایران، کشورهای عربی همچون عربستان و کویت هستند. از آنجایی که فروش کلخنگ به این کشورها، درآمد ارزی برای کشور به همراه دارد، لازم است در تولید محصولات با درجه مرغوبیت بالا، گام برداشت. به عنوان مثال، فروشندگان عمده این محصول با ارزش می توانند در زمینه بسته بندی، سرمایه گذاری نموده و حجم و ارزش صادرات را افزایش دهند.

امین خلیلی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شرکت کوشا دانه، شما را به خرید بهترین محصولات پسته دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید