شرکت کوشا دانه، شما را به خرید بهترین محصولات پسته دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

پخش بنه اصل اعلا به سراسر کشور

بنه این گیاه سرشار از خاصیت و واقعا خوشمزه که به عنوان یک آجیل تشریفاتی و مجلل میتوان آن را در مهمانی ها یافت… میخواهیم شما را با بنه اصل اعلا آشنا کرده و ببینیم چطور بنه یا پسته ی کوهی خوشمزه سر از آجیل فروشی ها در آورده! 

پخش بنه اصل اعلا به سراسر کشور

نقد و بررسی بنه اصل اعلا

نقد و بررسی بنه اصل اعلا بنه به صورت های متفاوتی استفاده میشود از جمله تازه و خشک:

از بنه تازه جدای استفاده از آن به صورت تنها و مصرف خام خوراکی، برای انواع ترشی هم از آنها استفاده میشود از خشک آن که میتوان در طول سال استفاده کرد همراه با شوید و گل محمدی در دوغ مزه ای فوق العاده، فراموش نشدنی و ماندگار در ذهنتان باقی خواهد گذاشت. جدیدا در آجیل فروشی ها و خشک باری ها یا به صورت بسته بندی در سوپر مارکتی ها از مغز بنه ی خشک شده استفاده کرده و آن را در دسترس عموم قرار میدهند و طرفداران زیادی پیدا کرده است. که یک آجیل مجلل، اعیانی، تشریفاتی و در عین حال بسیار مقوی و خوشمزه است. 

بسیاری از بنه با اسم پسته ی کوهی یاد میکنند از آنجا که شباهت زیادی هم به پسته دارد با این تفاوت که مغذ بنه روغنی تر بوده و در بسیاری موارد پر خاصیت تر از پسته است.

طعم مغز بنه ی خشک همانند مزه ی پسته ی تازه بوده و روغنی تر است و بسیار خوشمزه. طعم بنه یا پسته ی کوهی تازه بسیار ترد یکم آب دار و بیشتر روغنی و ترش مزه ی خوشمزه بوده که خواص فراوان داشته و داخل ترشی هم خواص خودش رو کاملا حفظ خواهد کرد. 

از طعم و مزه ی خارق العاده ی بنه ی خشک جدای از طعم دار کردن دوغ از آن برای خوش طعم کردن روغن های کرمانشاهی هم استفاده میشود

در بعضی مناطق از پودر بنه برای دمنوش و نوشیدنی استفاده میکنند در بعضی از شهرهای استان کرمان هم برای پخت غذایی به اسم قاتق بنه استفاده میشود

شاید جلب باشد که بدانید از درخت بنه که در مناطق کوهستانی میروید بسیار کاربرد های فراوان میشه داشت. سقز این ماده ی مفید و خوشمزه از شیره ی درخت بنه یا پسته ی کوهی بدست می‌آید. 

از شیره‌ی خالص درخت بنه داروهای گیاهی فراوانی ساخته میشود از آنجا که ایران امکانات کافی برای استفاده دارویی از صمغ این گیاه را نداشته آن را به خارج از کشور صادر کرده و از آنها برای تولید دارو های گوارشی استفاده فراوان میشود. 

پسته ی کوهی بیشتر در مناطق کوهستانی همانند کردستان یا بخش هایی از استان فارس میروید و افراد محلی این مناطق به خوبی روش های بهره مندی از این گیاه فوق العاده را بلد بوده و استفاده میکنند. در بیشتر مناطق کوهستانی از بنه به اسم محلی کُردی  «قەزۆان» یاد میکنند و به صمغ و سقز آن  «بنێشت» میگویند. 

جدای از آدامس و خود گیاه از بنه به عنوان انواع طعم دهنده های طبیعی و دارو ها هم استفاده میکنند و از صمغ خالص برای درمان معده درد بهره میگیرند

شاخص های بنه اصل اعلا

شاخص های بنه اصل اعلا از شاخص های بنه اصل اعلا میتوان درشت بودن دونه ها، سبز و خوش رنگ، سالم، آبدار و تازه بوده و در بنه ی خشک به دونه های تمیز و کاملا خشک که در نهایت سنگ ریزه و اضافات نداشته باشند بنه های اعلا گفته میشود. 

در مورد مغز بنه باید دقت کنید که خیلی خرد و ریز نباشد و تیکه های ریز و سفت پوست بنه ی خشک شده داخلش نباشد

فروش انواع بنه اصل اعلا

فروش انواع بنه اصل اعلا فروش انواع بنه های اصل و مرغوب با بهترین کیفیت و شیک ترین بسته بندی ها مخصوص مهمانی ها ویژه ی شب عید را میتوانید از سایت ما خریداری نمونده و برای همیشه مشتری دائم ما باشید. 

بنه این گیاه مغذی، این آجیل مجلل، بهترین هدیه به دوستانتان میتواند باشد. یا که با این میوه ی خوشمزه در شب های عید از مهماناتان، بهترین میزبانی را داشته باشید

امین خلیلی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شرکت کوشا دانه، شما را به خرید بهترین محصولات پسته دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید